top of page
  • Rachida

Stamppot met spekjes en worst


In de herfst gaat er niets boven een goede Hollands stamppot! Deze lekkere stamppot maak je natuurlijk met spekjes en goede rookworst van @petitkaddour. En maak het af met gehakt balletjes. Iedereen weet hoe goed de broodjes grillworst, vlees en broodbeleg bij Kaddour zijn. Nu ook in Rotterdam @petitkaddour op de Zwart Janstraat.



Hoofdgerecht, 4 personen:

Voor de puree:

  • 1 kilo aardappels, geschild

  • 100 ml melk

  • 25 g ongezouten roomboter

  • 130 g andijvie, fijngesneden

  • zout, naar smaak

  • zwarte peper, naar smaak

  • 1 pak spekjes

  • 1 rookworst


Voor het gehakt:

  • 500 gr gehakt

  • 1 ui, fijngesneden

  • 2 teentjes knoflook, geperst

  • 2 eetlepels peterselie, fijngesneden

  • 1 eetlepel zonnebloemolie

Kruiden:

  • 2 tl paprikapoeder

  • 1 tl kurkuma

  • 1 tl zwarte peper

  • 1 tl komijnpoeder

  • 1 tl zout



Bereidingswijze:

  • Snijd de aardappels in blokjes. Breng een pan met halfvol water aan de kook en voeg de aardappels toe. Kook ongeveer 20 minuten tot ze zacht zijn. Giet de aardappelen af. Voeg de roomboter, melk, zout en de peper toe en stamp dit tot een puree. Voeg de fijngesneden andijvie toe en meng samen.


  • Bak de spekjes in een koekenpan op hoog vuur. Let op je hoeft geen olie toe te voegen. De spekjes bevatten genoeg vet om in te bakken. Je zult er zelfs van op kijken hoeveel vet er nog vrij komt. Leg de spekjes in de koekenpan. Roer er af en toe nog even doorheen. Draai dan het vuur laag om ze rustig uit te bakken. Bak totdat ze goudbruin en knapperig zijn. Schep de spek op een keukenpapier. Giet het vet van de spekjes boven de aardappelpuree en meng dit samen.


  • Haal de rookworst uit de zak en doe de worst in een pan met heet water. Laat de worst ongeveer 20 minuten garen. Let op, je hoeft de worst niet te koken, dus zorg dat het water niet aan de kook gaat. Haal de worst uit de pan.


  • Schep het gehakt in een ruime kom en voeg de ui, knoflook en de peterselie toe. Voeg alle kruiden toe en giet ook de zonnebloemolie erbij en roer het gehakt goed door. Draai gehaktballetjes van het mengsel. Laat een half uurtje rusten in de koelkast, zo behouden de balletjes tijdens het bakken hun vorm. Doe zonnebloemolie in een koekenpan en bak hierin de balletjes langs alle kanten mooi bruin. Snijd de rookworst in stukken en serveer deze samen met de stamppot, spekjes en gehaktballetjes.

Enjoy!

bottom of page